Jak zrobić puder do twarzy

Tworzenie pudru do twarzy jest łatwe – i jest to również zabawa! Jednak pierwszym krokiem do stworzenia własnego pudru półprzezroczystego jest wybór odpowiednich składników. Następnie, przechowuj puder w szczelnym pojemniku i dobrze wstrząśnij nim przed użyciem. Jeśli masz tłustą skórę, wybierz puder do twarzy ze składnikami, które zmniejszą błyszczenie. W przypadku skóry mieszanej, użyj pudru ze składnikami, które absorbują wilgoć i są mniej tłuste. Dla normalnej skóry, każdy proszek będzie work.

Możesz również stworzyć swój własny DIY proszek do twarzy, łącząc skrobię kukurydzianą, tlenki żelaza i konserwanty. Wymieszaj te dwie rzeczy razem, aż proszek będzie miał konsystencję, którą preferujesz. Alternatywnie, można dodać trochę oleju jojoba, aby stworzyć swój pożądany odcień. Upewnij się, że proszek jest niepowlekany i nie zawiera zmikronizowanych cząstek. Podczas robienia własnego domowego pudru do twarzy, musisz nosić maskę lub trzymać koszulę nad ustami, aby uniknąć inhalacji.

Aby zrobić własny domowy puder do twarzy, połącz jedną łyżeczkę skrobi kukurydzianej, łyżeczkę oleju migdałowego lub kokosowego i jedną kroplę olejku eterycznego geranium. Olejek eteryczny z geranium jest szczególnie skuteczny dla świecącej skóry, a także ma właściwości przeciwzapalne. Po wymieszaniu składników, przechowuj puder w szklanym pojemniku, ponieważ plastik może powodować wyciek substancji chemicznych z pudru. Po przygotowaniu własnego pudru, upewnij się, że Twój podkład jest całkowicie suchy. W przeciwnym razie może stworzyć efekt caked-on, który nie jest tym, do czego zmierzasz.

Gdy masz już odpowiednie składniki, możesz zacząć stosować makijaż. Możesz użyć pudru do twarzy, aby ustawić kremowy cień do powiek, odwrócić swój rumieniec, a nawet zapewnić większą siłę przebicia dla swoich kolorów ust. Puder do twarzy jest również używany jako alternatywa dla suchego szamponu. Dodanie olejków eterycznych doda osobistego akcentu do Twojego domowego pudru. Ten przepis może być łatwo zmodyfikowany dla Twojego typu skóry. Jeśli nie jesteś fanem pudru sypkiego, możesz łatwo przekształcić go w puder prasowany.

Jeśli wolisz puder sypki, to zastosuj go za pomocą pędzla do makijażu. Pudry sypkie mają za zadanie wyrównać drobne różnice w odcieniu skóry i zmniejszyć błyszczenie. Nie są jednak w stanie zakryć większych niedoskonałości ani skorygować różnic w kolorze skóry. Dlatego ważne jest, aby przetestować nowy puder do twarzy na niewielkim fragmencie skóry. I jak zawsze, unikaj stosowania nadmiernych ilości każdego nowego pudru do twarzy. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy dokładnie przestrzegać instrukcji.

Puder arganowy jest skutecznym półprzezroczystym pudrem do twarzy, który może kontrolować połysk i olej w obszarze strefy T. Może również służyć jako puder matujący. Po użyciu z gąbką do makijażu, puder arrowroot może być również stosowany jako puder do twarzy na całej powierzchni. Jego delikatna konsystencja świetnie nadaje się do utrwalenia makijażu bez zbrylania i zatykania porów. Arrroot powder jest również świetnym podkładem do makijażu.

Jeśli chcesz stworzyć droższy bronzer, dodaj pół łyżeczki proszku mineralnego. Możesz również dodać olejek eteryczny z lawendy. Lawenda to destylowany parą wodną olej roślinny, który ma wiele korzyści, w tym uspokaja skórę i oczyszcza niedoskonałości. Niezależnie od wybranych składników, kluczem do idealnego pudru do twarzy jest upewnienie się, że jest on odpowiedni dla Twojego typu i tonacji skóry. Możesz nawet dostosować przepis do swoich potrzeb, ponieważ wiele artykułów wiki zostało napisanych wspólnie przez wielu autorów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *