Jak zagospodarować dużą łazienkę?

Duża przestrzeń łazienkowa to marzenie wielu osób. W takim przypadku możliwe jest wydzielenie części pomieszczenia na pralnię, a także urządzenie tak zwanego pokoju kąpielowego. Ale czy jednak aranżacja takiego metrażu jest prosta? Jak zagospodarować dużą łazienkę, aby była funkcjonalna, przytulna i łatwa w sprzątaniu? 

Jak powinna być zagospodarowana przestrzeń łazienkowa? 

Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń łazienkowa musi być dopasowana do potrzeb wszystkich domowników. Dlatego warto zapytać ich o zdanie, jeżeli tworzymy projekt przyszłego wnętrza. Warto mieć na uwadze, że chociaż w tym pomieszczeniu nie spędzamy zbyt wiele czasu, to jednak jego rola jest ogromna. Dla wielu osób moment kąpieli czy porannego prysznica to czas, kiedy można odpocząć i zadbać o siebie.  

Dlatego przestrzeń łazienkowa nie może być chaotyczna i nieuporządkowana. Ważne również, aby była prosta w sprzątaniu, ponieważ czynność tę należy często powtarzać. Dodatkowo zastosowane tutaj materiały, meble czy sprzęty muszą być odporne na niekorzystne działanie wilgoci. Niektóre elementy wyposażenia po prostu nie będą odpowiednie do zastosowania w łazience.  

Czy duża łazienka jest trudna w urządzaniu? 

Chociaż może się wydawać, że to mały metraż jest trudny w aranżowaniu, to tak naprawdę wiele zależy nie od samych rozmiarów wnętrza, a jego przeznaczenia oraz naszych potrzeb. W większej łazience trudniej jest nam uzyskać efekt przytulnego miejsca do wypoczynku po ciężkim dniu. Pokoje kąpielowe stają się coraz bardziej popularne, jednak w tym przypadku nie wystarczy jedynie postawić na środku pomieszczenia wannę wolnostojącą.  

Musimy też zadbać o to, aby pojawiły się tutaj takie elementy wystroju, które przełamią nieco chłodny charakter łazienki. Warto wybrać między innymi drewno, jednak odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wilgoci. Istotną rolę w dużym pomieszczeniu odgrywa także odpowiednie oświetlenie. Najlepiej zastosować kilka różnych punktów światła, które będzie można dowolnie rotować.  

Chociaż trzymanie kosmetyków kolorowych w łazience to nie najlepszy pomysł, to jednak dobrze zadbać o to, aby również i tutaj pojawił się kącik przypominający toaletkę. Powinien być dobrze doświetlony, z miejscem siedzącym lub lustrem na wysokości na naszego wzroku w momencie, kiedy stoimy.  

Urządzenia, których nie powinno zabraknąć w Twojej łazience 

W dobrze urządzonej łazience nie powinno zabraknąć funkcjonalnych urządzeń, które na co dzień ułatwiają nam wykonywanie obowiązków domowych. Doskonałym przykładem są w tym przypadku zarówno pralki, jak i automatyczne suszarki. To właśnie na te sprzęty najczęściej natykamy się w przestrzeni łazienkowej. Niestety, ale bardzo często zajmują one niemało miejsca. Nawet w przypadku większej łazienki warto zastosować trik z ustawieniem jednego urządzenia na drugim. 

Dodatkowo warto pomyśleć o tym, aby pralkę i suszarkę ukryć za frontem meblowym. Ten rodzaj zabudowy sprawia, że utrzymanie porządku w pomieszczeniu staje się prostsze. Im mniej sprzętów i przedmiotów na widoku, tym mniej kurzu będą one zbierać, a dla nas oznacza to mniej pracy.  

Czy suszarka do ubrań kondensacyjna to dobry wybór? 

Biorąc pod uwagę większą przestrzeń, którą możemy zagospodarować, dobrze, aby nie zabrakło tutaj takiego urządzenia jak suszarka. Dzięki niej nasze ubrania w krótkim czasie po samym praniu gotowe są do założenia. Ale jaki sprzęt wybrać? Ciekawym rozwiązaniem okazuje się suszarka do ubrań kondensacyjna. Jej działanie jest dosyć proste. Gorące powietrze, którym suszymy nasze ubrania, zamieni się w późniejszym etapie w wodę. Tego rodzaju urządzenie dostępne jest między innymi w ofercie szwedzkiej marki Electrolux. 

Do wyboru mamy wariant o załadunku 7 kg oraz 8 kg. Warto wspomnieć też o systemie SensiCare, który dostosowuje czas suszenia do poziomu wilgotności każdego ładunku. W ten sposób oszczędzasz czas oraz energię. O czym jeszcze warto wspomnieć? Dla wielu użytkowników przydatna będzie także funkcja opóźnienia rozpoczęcia programu. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *