Jak zrobić kopię zapasową telefonu na komputerze

Jeśli zapomniałeś zrobić kopię zapasową swojego telefonu, istnieje prosty sposób, aby uzyskać wszystkie ważne dane z telefonu. Wszystko czego potrzebujesz to komputer i program do przesyłania plików Android. To jest tak proste, jak 1-2-3. Możesz nawet przenieść Android Auto na swój komputer. Po pobraniu programu otwórz aplikację ApowerManager i wybierz opcję „Backup via Wi-Fi”.

Jeśli wybierzesz iCloud, będziesz musiał przywrócić dane z najnowszej kopii zapasowej telefonu. W przeciwieństwie do innych metod tworzenia kopii zapasowych, przywracanie z iCloud jest typu „wszystko albo nic”, więc nie możesz wybrać, które wiadomości chcesz przywrócić. Nie można też zapisywać poszczególnych wiadomości na komputerze, co sprawia, że w takich okolicznościach najlepszym rozwiązaniem jest ręczne tworzenie kopii zapasowych. Ale jeśli przywracasz telefon z kopii zapasowej iCloud, ważne jest, aby utworzyć kopię zapasową wszystkich informacji na komputerze, ponieważ kopia zapasowa jest tylko migawką zawartości telefonu.

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na podstawowe konto Google. Jeśli używasz telefonu z systemem Android, powinieneś zalogować się na konto Google, którego używasz najczęściej. To konto jest kluczem do większości automatycznie tworzonych kopii zapasowych danych. Dzięki temu nigdy nie będziesz musiał się martwić o utratę ważnych danych. Pamiętaj tylko, aby przed wykonaniem kopii zapasowej raz zalogować się do Google. Powinieneś być w stanie znaleźć przycisk kopii zapasowej pod „Kopia zapasowa przez Google One.”

Jeśli straciłeś telefon lub miałeś awarię dysku twardego, krytyczne jest wykonanie kopii zapasowej wszystkiego w telefonie. Dotyczy to kontaktów, danych SMS, zdjęć, aplikacji i innych elementów. Tworząc kopię zapasową telefonu na komputerze, zapobiegniesz utracie ważnych informacji. Jeśli jednak nie masz kopii zapasowej, lepiej skorzystaj z usługi tworzenia kopii zapasowych online, którą łatwo znajdziesz w Google.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności musisz zalogować się do nowego telefonu. Powinieneś również wykonać kopię zapasową swojego obecnego telefonu. Następnie, możesz przywrócić swoją kopię zapasową. Możesz również przenieść plik kopii zapasowej do nowego urządzenia lub komputera, w zależności od tego, czy jest to urządzenie z systemem Android OS lub iOS. W zależności od urządzenia może być konieczne ponowne uruchomienie telefonu, aby zobaczyć plik kopii zapasowej.

Alternatywnie możesz skorzystać z usługi tworzenia kopii zapasowych iCloud. Jeśli nie masz dużo miejsca do przechowywania, zawsze możesz utworzyć kopię zapasową telefonu za pomocą iTunes, który działa podobnie jak iCloud. Co więcej, nie musisz używać dodatkowej przestrzeni dyskowej, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to kabel Lightning. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć iPhone’a do komputera Mac, wybrać opcję „Utwórz kopię zapasową teraz” na iPhonie, a urządzenie rozpocznie tworzenie kopii zapasowej w ciągu kilku minut.

Utworzenie kopii zapasowej telefonu jest jednym z najważniejszych kroków, jakie możesz podjąć, aby zabezpieczyć się przed utratą danych. Podczas gdy tworzenie kopii zapasowej komputera jest bardziej złożonym procesem, tworzenie kopii zapasowej telefonu na komputerze jest stosunkowo prostym procesem, który można ukończyć w ciągu kilku minut. Regularne tworzenie kopii zapasowych telefonu pozwoli Ci odzyskać wszelkie ważne dane z urządzenia w przypadku jakiejkolwiek katastrofy. Jeśli masz obawy dotyczące tworzenia kopii zapasowej telefonu, skontaktuj się z Ekspertami Asurion, aby uzyskać więcej informacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *