Jak zrobić krzesło z palety

Proces budowy krzesła z palety obejmuje wykorzystanie trzech dużych desek, z których każda musi być przycięta pod kątem 45 stopni. Deskę siedziska należy przymocować do dwóch dodatkowych desek, z których jedna służy jako oparcie. Można je przymocować do siebie za pomocą kleju do drewna i wkrętów. Potrzebne będą również 2 deski prostopadłe do siedziska i oparcia, które zapewnią oparcie.

Aby stworzyć wygodne krzesło, trzeba dodać podłokietniki i oparcie. Oparcie powinno mierzyć dwadzieścia cali od ziemi, a podłokietniki powinny być tej samej wysokości. Możesz dodać dekoracyjny łuk do podłokietników, jeśli wybierzesz, i możesz zacisnąć kawałki w miejscu, aby uniknąć ich uszkodzenia. Możesz użyć kitu do drewna, aby wypełnić wszystkie otwory, które zrobiłeś. Po zakończeniu, piasek krzesło, aby usunąć drzazgi i szorstkie miejsca.

Jeśli wolisz bardziej rustykalny wygląd, można malować palety w różnych kolorach. W zależności od upodobań, możesz chcieć dodać uchwyty na kubki lub parasole, aby nadać im bardziej elegancki wygląd. Jednak zanim użyjesz palet jako mebli, powinieneś najpierw lekko je przeszlifować. Szlifowanie palet sprawi, że drewno będzie bardziej odporne na wodę i ochroni je przed elementami.

Budowanie krzesła z palet to zabawny i łatwy projekt, który możesz ukończyć w krótkim czasie. Będziesz potrzebował tylko około 10 palet. Następnie możesz zbudować sekcję oparcia i siedzisko w kształcie litery L. Następnie możesz dodać dodatkowe szczegóły do swojego krzesła z palet, takie jak podłokietniki i nogi. Następnie możesz pokryć bejcą oparcie i podłokietniki. Wreszcie, jeśli chcesz dodać trochę blasku do swojego krzesła z palety, możesz użyć narzędzi do wypalania drewna, aby dodać dodatkowe szczegóły.

Krzesło z palety Easy Pallet Ideas, pokazane w filmie YouTub krok po kroku, charakteryzuje się zaokrągloną przednią krawędzią. Ten projekt jest trudniejszy ze względu na skośne cięcia, ale można go ukończyć w ciągu jednego dnia, jeśli ma się elektryczną piłę ręczną. Drugi tutorial krok po kroku, nazwany Ollari’s Simple Chair, pokazuje jak zrobić solidne krzesło na zewnątrz. Oba te filmy są łatwe do naśladowania i są wolne od skomplikowanych schematów.

Dla początkujących, najłatwiej jest budować krzesła z palet z niepociętych palet. Dla bardziej wytrzymałego krzesła z palet, ułóż dwie lub trzy palety pionowo za siedzeniem. Inną opcją jest układanie palet pionowo, aby zbudować oparcie dla krzesła. Te instrukcje zawierają kompletny proces budowania każdego rodzaju krzesła z palet, od krzesełek dla maluchów po wielkie siedziska zewnętrzne. Dla dodatkowej ochrony przed pogodą, możesz pomalować krzesła z palet po zakończeniu ich budowy.

Zależnie od umiejętności i narzędzi, możesz zrobić własne meble z palet. Możesz wybrać projekt dla początkujących lub średniozaawansowanych. Palety z drewna są zwykle znajdowane za magazynami dystrybucyjnymi i supermarketami. Niektóre firmy poddają palety recyklingowi i ponownie wykorzystują je do innych celów. Niektóre pomysły na meble z palet wykorzystują drewno odzyskane lub zupełnie nowe palety. Zapewnią Ci one wygodny i niedrogi mebel.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *