Jak zrobić stojak na drewno kominkowe

Jeśli masz kominek, będziesz potrzebował miejsca do przechowywania drewna opałowego. Możesz zdecydować się na wykonanie stojaka, który wygląda jak dom i ma dach, lub możesz wybrać kompaktowy stojak na drewno kominkowe, który będzie umieszczony w pobliżu kominka. Niezależnie od wyboru, stojak powinien wyglądać atrakcyjnie i służyć swojemu celowi. Możesz znaleźć szeroką gamę wzorów i materiałów do stojaka, a efektem końcowym będzie coś, co sprawi, że Twój kominek będzie w centrum uwagi.

Zależnie od wyglądu, który chcesz, możesz również zrobić niestandardowy stojak do przechowywania drewna opałowego. Możesz kupić gotowy stojak, lub możesz skonstruować jeden z własnych używając dwa-by-cztery tarcicy i wsporników nośnika dziennika. Tak czy inaczej, drewno opałowe będzie wyglądać pięknie i funkcjonalnie! Upewnij się, że przechowujesz dodatkowe drewno opałowe w osobnym pojemniku, aby zapobiec ich wylatywaniu w zimie!

Sam stojak na kłody jest dość prosty do skonstruowania. Potrzebujesz metalowej łopatki i 2X4’s o różnych długościach. Te wsporniki nie są dostarczane ze śrubami, ale można je dostać w każdym sklepie z narzędziami. Inną świetną opcją dla stojaka na drewno opałowe jest zrobienie takiego z dachem, który jest regulowany i może pomieścić około dwie trzecie sznura drewna opałowego. Można dostosować wysokość stojaka, jak trzeba to może być używany jako odkryty dół ogień, piec na drewno, lub komin.

Zależnie od wyglądu idziesz na, istnieje kilka różnych stylów uchwytów dziennika można kupić. Możesz znaleźć taki, który pasuje do Twojego kominka i wygląda pięknie, lub możesz stworzyć swój własny niestandardowy uchwyt dziennika. Istnieje wiele uchwytów na dzienniki do wyboru, więc można wybrać ten, który pasuje do Twojego wystroju najlepiej. Możesz wybrać prosty uchwyt na kłody, lub bardziej złożony, dekoracyjny wzór scroll.

Jeśli jesteś do-it-yourself-er, zawsze możesz znaleźć prosty plan online. Kilka ludzi pomyślnie ukończyło ich własny stojak na drewno opałowe z ich własnymi rękami. Te plany są łatwe do naśladowania i zawierają wiele pomocnych informacji. Stojak na drewno jest praktycznym sposobem na przechowywanie drewna opałowego i są one niedrogie. Są łatwe do zbudowania i mogą zająć tylko kilka godzin, aby zakończyć.

Ten stojak do przechowywania drewna opałowego jest świetną opcją dla ludzi, którzy lubią projekt DIY. Możesz łatwo stworzyć stojak, który oddziela rozszczepione kłody od rozpałki i innych rodzajów drewna. Cały projekt nie zajmuje dużo czasu i nie musisz mieć tony narzędzi, aby go ukończyć. Możesz również poprosić lokalny sklep z artykułami gospodarstwa domowego o kawałki drewna 2×4. W przeciwieństwie do wielu projektów DIY, ten nie obejmuje żadnych śrub. To nie wymaga dużo czasu, i może wyglądać świetnie, jak również.

Stanowiska Firewood mogą być wykonane z różnych materiałów i mogą być zarówno wewnątrz lub na zewnątrz. Modele wewnętrzne są zwykle wykonane z trwałych materiałów, podczas gdy modele zewnętrzne są wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Wybór odpowiedniego typu zależy od tego, do czego potrzebujesz stojaka. Jeśli używasz swojego kominka tylko w weekendy, to nie potrzebujesz dużego stojaka. Jeśli jednak planujesz używać go regularnie, prawdopodobnie będziesz chciał stworzyć stojak na drewno opałowe, który pomieści jak najwięcej drewna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *