Jak zrobić tablicę manipulacyjną dla dziecka

Niezależnie od tego, czy masz ograniczony budżet, czy duży, istnieje wiele sposobów na wykonanie tablicy manipulacyjnej do interakcji z dzieckiem. Oto kilka prostych instrukcji:

Jednym z najpopularniejszych rodzajów manipulatorów są Wielobazowe Bloki Arytmetyczne. Mają one kształt kolumn liczbowych i wykonane są z drewna lub plastiku. Są one przydatne podczas uczenia dzieci systemu bazowego 10. Każdy blok reprezentuje jedynkę, a każdy rząd i kolumna mają stałe bloki. Możesz nawet użyć ich do dodawania i odejmowania. Możesz nawet dołączyć do nich kropki dziesiętne! Możesz znaleźć wszystkie rodzaje manipulatorów w sklepach z artykułami dla nauczycieli, więc na pewno znajdziesz jakieś, które kochasz.

Inna świetna opcja to zestaw pegboardów. To będzie pochodzić z sześciu różnych kształtów. Twoje dziecko może ćwiczyć sortowanie, tworzenie wzorów i wiele innych! Te manipulatory są świetne dla młodych dzieci i nie są zbyt drogie – tylko 40 dolarów bez wysyłki! Te drewniane tablice są świetne dla wieku trzech i więcej lat. Jeśli nie można zrobić jeden sam, zawsze można kupić jeden od sklepu specjalistycznego.

A manipulative pokładzie jest to świetny sposób, aby pomóc dziecku rozwijać drobne umiejętności motoryczne i uczyć się abstrakcyjnych pojęć. Można je kupić online lub w sklepie w pobliżu. Są one zazwyczaj niedrogie i wyglądają jak drewniane klocki. Istnieje wiele sklepów internetowych, które sprzedają manipulatory Montessori, a są one pakowane w pudełka oznaczone według wieku i poziomu edukacji. A jeśli jesteś rodzicem majsterkowiczem, dlaczego nie zrobić go samemu?

Przy użyciu tablicy manipulacyjnej dla dziecka, pamiętaj, aby zapewnić różnorodność materiałów. Spraw, by tablica była na tyle mała, by dziecko mogło sobie z nią bez problemu poradzić. Ważne jest również, aby była ona łatwo dostępna, aby dziecko mogło ją zmieniać w miarę potrzeb. Tablica manipulacyjna powinna być wykonana z drewna lub materiałów plastikowych. Drewniane i plastikowe kawałki powinny być bezpieczne dla dzieci do zabawy i nie powinny być zbyt miękkie, aby mogły je połknąć.

Tablica manipulacyjna to świetny sposób na nauczenie dzieci pojęć matematycznych przy użyciu rzeczywistych obiektów. Możesz tworzyć tablice manipulacyjne ze wszystkiego, co możesz sobie wyobrazić, w tym z bloków, papieru, a nawet liczników. Można je zrobić z każdego rodzaju materiału, ale najczęstsze są bloki, kształty, zegary i kawałki papieru. Możesz również użyć tych manipulatorów do gier.

Peg boards mają otwory, które są równomiernie rozmieszczone. Są świetnym sposobem na nauczenie małych dzieci, jak używać przedmiotów do tworzenia obrazków i nauczyć się rozpoznawać ich nazwy. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na tablicę kołków, możesz również zrobić jedną z pianki do pakowania. Jeśli nie przepadasz za plastikiem, możesz użyć ołówka lub długopisu do nakłuwania dziur w piance do pakowania.

Istnieje wiele innych rodzajów zachowań manipulacyjnych. Jeśli Twoje dziecko często angażuje się w te zachowania, ważne jest, aby uznać, że jest bardzo inteligentne, sprytne i kompetentne. Jako rodzic powinieneś być gotowy na nieuniknione łzy, napady złości i inne sytuacje, w których może dojść do zachowań manipulacyjnych. Jeśli nie jesteś przygotowany na zaakceptowanie tych zachowań i ich długofalowych konsekwencji, równie dobrze możesz wyjść z sytuacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *