Jak zrobić taras na dachu

Pomysł budowy tarasu na dachu wydaje się zbyt skomplikowany, aby mógł być prawdziwy. Jednak w rzeczywistości jest to stosunkowo prosty projekt remontu domu, który może przekształcić Twoją przestrzeń życiową w oszałamiający obszar na zewnątrz. Warto wcześniej zapoznać się jaki będzie to koszt remontu mieszkania lub domu, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Wyzwania związane z mieszkaniem w mieście są niezliczone – chaos komunikacyjny i hałas, nie wspominając o konieczności zapewnienia ochrony przed niesprzyjającą pogodą. Po pierwsze, należy wybrać odpowiednią lokalizację dla tarasu, która może być z przodu lub z tyłu domu. Ponadto, być może będziesz musiał uzyskać pozwolenie na budowę, jeśli zamierzasz zbudować rozszerzenie swojego domu.

Przed zbudowaniem tarasu na dachu, sprawdź przepisy budowlane i czy potrzebujesz pozwolenia na budowę. Może być również potrzebne pozwolenie na budowę nowego tarasu, co wymaga dokładnego rozważenia. Będziesz musiał obliczyć nośność konstrukcji tarasu, mebli, roślin i dodatkowego ciężaru spowodowanego warunkami atmosferycznymi. Może być również konieczne zainstalowanie poręczy obwodowych i upewnienie się, że powierzchnia jest antypoślizgowa. Jeśli planujesz zainstalować nowy taras na dachu, musisz rozważyć, czy będziesz korzystać z tarasu codziennie, czy tylko kilka razy w tygodniu.

Taras na dachu możesz udekorować roślinami doniczkowymi i meblami zewnętrznymi. W zależności od wysokości tarasu, można powiesić drewniany ekran, powiesić zestaw rzeźbionych drewnianych drzwi lub ustawić drucianą trelinkę, aby wspierać konfederacką winorośl jaśminową. Wykorzystując przestrzeń w pionie, możesz sprawić, że Twój taras poczuje się bardziej jak prywatny ogród, a nie jak akwarium. Aby zapewnić prywatność, warto rozważyć posadzenie jaśminu konfederackiego z boku budynku, aby jego kwiaty mogły przesłonić widok sąsiedniego budynku.

Jeśli masz płaski dach, spróbuj dodać krzywe do powierzchni. Krzywe mogą pomóc zmiękczyć twarde struktury stworzone przez człowieka i sprawić, że taras na dachu poczuje się bardziej jak ogród. Jednym z przykładów jest niestandardowa zakrzywiona ławka, która wije się wokół okrągłego stołu na świeżym powietrzu i definiuje krawędź łóżka do sadzenia. Innym przykładem jest luźna metalowa fontanna o krzywej S. Dodatkowo, ukośny pokład rozbija pudełkowatą przestrzeń stworzoną przez otaczające go budynki.

Następnym krokiem w planowaniu tarasu na dachu jest wybór odpowiednich materiałów. Rozważ użycie ciepłych kolorów. Drewno i wiklina są odpowiednimi materiałami dla tarasu na dachu o tematyce śródziemnomorskiej. Ciepłe kolory, takie jak pomarańczowy, czerwony i brązowy są idealne. Zapoznaj się z architekturą i wystrojem wnętrz w stylu śródziemnomorskim, aby znaleźć pomysły na materiały, których należy użyć. Jeśli to możliwe, zatrudnij profesjonalistę. Taras na dachu może przekształcić Twoją przestrzeń życiową i zwiększyć jej wartość odsprzedaży.

Ogrody na dachu są również doskonałym wyborem, aby taras stał się zacisznym miejscem odosobnienia. Mogą one stanowić mało wymagającą alternatywę dla ogrodu na poziomie gruntu i mogą być również domem dla pszczół i motyli. Rośliny, które wymagają mniej podlewania, powinny być uprawiane w lekkich donicach. Zastosowanie lekkich mebli i wodoodpornych kabli oświetleniowych pomoże utrzymać niskie koszty utrzymania. Alternatywnie można wynająć firmę zajmującą się renowacją dachów, taką jak Morgan Asphalte.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *