Etykiety na wino domowe. Co powinno się na nich znaleźć?

etykiety na wino domowe

Na rynku znajdziemy wiele propozycji etykiet na wino, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W domowym zaciszu chętnie robimy wino z wiśni, które ma unikalny smak i zapach. Warto dowiedzieć się, jak przygotować smaczny napój tego typu i gdzie kupić etykiety. Dlaczego etykiety na wino domowe są tak cenione? O czym warto wiedzieć? Jak przygotować wino z wiśni?

Etykiety na wino domowe

W trakcie leżakowanie i dojrzewania butelki na wino powinny być sprawnie identyfikowane. Tę czynność znacznie ułatwiają etykiety na wino domowe. Przykładowo postawić można na samoprzylepne etykiety, które są łatwo w użytkowaniu. Do wyboru mamy różnorodne kolory i wzory, zgodnie ze swoimi oczekiwania. Zazwyczaj na etykiecie umieszczane są następujące informacje:

  • rocznik wina,
  • nazwa wina,
  • surowiec, z którego zrobiono wino,
  • określenie osoby, która przygotowało trunek. 

Odpowiednie dobranie etykiet pozwoli na zachowanie wytrzymałości i trwałości produktów. Oklejenie butelki jest nie tylko szybkie, lecz także wygodne. 

Gdzie znajdziemy etykiety na wino?

Wino z wiśni powinno zostać dokładnie opisane za pomocą etykiety. Każdy winiarz i miłośnik tego trunku doskonale wie, że specjalnie przygotowana etykieta dodaje uroku butelce. Co ciekawe, w wielu przypadkach mamy możliwość samodzielnego dodania tekstu. W efekcie każda etykieta jest jedyna w swoim rodzaju. Od tej pory można cieszyć się unikalnymi wzorami etykiet. Dobrym rozwiązaniem jest spójna kompozycja, która będzie cieszyć oczy. Przednia etykieta musi być bardzo dobrze widoczna. Z kolei tylna etykieta jest miejscem na dodatkową treść. Naklejka na butelkę jest gotowa do sprawnego użytku. Etykiety na domowe wino są drukowane z zachowaniem staranności i wysokiej jakości, zazwyczaj na papierze samoprzylepnym. Otrzymujemy gotowy produkt, który zakupimy w internetowym sklepie. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu naklejek, oklejanie odbywa się wygodnie i komfortowo. 

Jak zrobić wino z wiśni?

Stworzenie domowego wina nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, aby w efekcie cieszyć się smacznym winem domowym. Wiśniowe wina są najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem wśród trunków domowych. Osiągają do 16% alkoholu i każdego zachwycają wyrazistym smakiem. Wiśnie można z powodzeniem połączyć z czarną porzeczką, jagodami lub wiśniami. Jak zrobić wino z wiśni? Przyjrzyjmy się temu, jak krok po kroku wygląda przygotowanie wiśniowego wina. 

Wino z wiśni

Pierwszy krok to przygotowanie syropu cukrowego, z 2,5 l ciepłej wody oraz 2 kilogramów cukru. Odstawmy syrop do ostudzenia. W tym czasie można dokładnie umyć i wydrylować owoce. Następnie umieszczamy je w pojemniku fermentacyjnym wraz z rurką fermentacyjną. Wcześniej dodajemy do owoców przygotowany syrop cukrowy. Przydadzą nam się także: Pektoenzym, drożdże winiarskie i połowa porcji pożywki. Cały napój pozostawiamy do fermentacji na około 2 tygodnie. 

Po upływie dwóch tygodni odciśnijmy wiśnie za pomocą praski. Następnie przenieśmy młode wino do balonu, dodając kolejną porcję pożywki i pozostawiając na jeden tydzień. Po tygodniu dodajemy ostatnią porcję syropy cukrowego – 1 litr wody i 1 kilogram cukru. Pozostawiamy wino z wiśni na kolejne 4 tygodnie. Na dnie balonu zbiera się osad. Konieczne jest dodanie obciągu wina, usunięcie osadu i ponowne umieszczenie wina w balonie, pozostawiając do dalszej fermentacji i sklarowania. To bardzo dobra okazja do zmiany smaku, czyli np. dokwaszenie lub dosłodzenie wina. Domowe wino jest gotowe do spożycia. Możemy po nie sięgnąć do wieczornego relaksu, do obiadu, czy podczas spotkania ze znajomymi. 

Jeśli przygotowujemy samodzielnie wino, przydadzą nam się etykiety na wino domowe. Pozwalają one oznaczyć rodzaj wina i czas produkcji. Bardzo popularne w polskich domach jest smaczne wino z wiśni. Te owoce kryją w sobie ciekawe aromaty i smaki, które zadowolą każdego winiarza. 



Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *