Jak dodać dom do domu

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o dodaniu pokoju do swojego domu, być może zastanawiasz się „Jak zrobić dodatek do domu?”. Z pewnością nie jesteś sam. W rzeczywistości wiele osób ma trudny czas, aby zdecydować się na odpowiedni projekt dla swojego projektu. Aby zapewnić, że gotowy produkt jest estetyczny i funkcjonalny, rozważ omówienie swojego projektu z architektem lub wykonawcą. Następnie określ, jakie cechy chciałbyś zawrzeć w swoim dodatku. Jeśli to możliwe, uszereguj swoje preferencje od pierwszego do trzeciego.

Zanim zaczniesz, narysuj szkic domu, który chcesz dodać. Narysuj proponowany dodatek na papierze graficznym, używając pól do reprezentowania rzeczywistej przestrzeni. Cztery kwadraty na papierze graficznym są równoważne jednej stopie rzeczywistej przestrzeni. Zaokrąglij pomiary, aby uzyskać lepsze wyobrażenie o ilości dodawanej przestrzeni. Następnie wytnij przeskalowane przedmioty i meble, aby uzyskać wyobrażenie o wielkości nowej przestrzeni. Po uzyskaniu przybliżonego pojęcia o wielkości, możesz rozpocząć planowanie rzeczywistych materiałów budowlanych.

Czy dodajesz dodatek do celów funkcjonalnych lub estetycznych, będziesz musiał uzyskać pozwolenia na projekt. Pozwolenia te muszą być uzyskane przez wykonawcę, a Ty będziesz musiał je zamieścić w widocznym miejscu. Przed rozpoczęciem budowy, Twoja ekipa prawdopodobnie zrzuci przenośną toaletę i ustawi znak reklamowy. Następnie, duży sprzęt do robót ziemnych przybędzie, aby przygotować miejsce do budowy. Przeszkody prawdopodobnie zostaną usunięte, aby wyrównać goły brud, a ogrodzenia mogą wymagać tymczasowego usunięcia, aby umożliwić dostęp ciężkiego sprzętu.

Są cztery ogólne style dodatków do domu, każdy o różnych kosztach i rozmiarach. Każda z tych kategorii wymaga innego planowania i budżetowania. Zdecyduj, który styl najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i budżetu. Tradycyjny dodatek do domu, w międzyczasie, jest struktura, która obejmuje więcej niż jeden pokój. Rozważając tę opcję, weź pod uwagę szczegóły architektoniczne istniejącego domu i to, czy będziesz musiał w nim mieszkać podczas jego budowy.

Wybierając generalnego wykonawcę, ważne jest, aby rozważyć swój budżet i ramy czasowe. Właściwy wykonawca może mieć wiele sensu, jeśli mogą pomóc w określeniu najbardziej wykonalnego projektu i budżetu. Pytając przyjaciół i rodzinę o zalecenia jest dobrym pomysłem, jak jest pukanie do drzwi nowo wybudowanych dodatków. Również szukać wykonawcy, który ma doświadczenie i dużo czasu na swój projekt. Pamiętaj, aby omówić zakres projektu, ramy czasowe budowy i ogólne kwestie projektowe z wykonawcą, którego rozważasz. Wreszcie, upewnij się, aby sprawdzić jego credentials.

While wiele osób próbuje zrobić pracę sami, to jest ogólnie wskazane, aby zatrudnić generalnego wykonawcy dla głównych projektów. Będą oni mieli zatrudniony personel ogólnych stolarzy i mogą zatrudniać specjalnych podwykonawców do wykonywania określonych obowiązków. Generalny wykonawca będzie nadzorował i płacił podwykonawcom oraz będzie nadzorował ich pracowników. Ostateczny wynik tego procesu będzie prawdopodobnie bardziej wydajny niż pierwszy. Należy jednak rozważyć swój budżet przed wyborem generalnego wykonawcy dla swojego dodatku do pokoju.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *