Jak robić ładne zdjęcia telefonem

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak robić ładne zdjęcia telefonem, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł nauczy Cię kilku sztuczek, których używają profesjonalni fotografowie, aby uzyskać piękne ujęcia. Przydadzą Ci się szczególnie wtedy, gdy kupiłeś nowy smartfon (a jeśli kupiłeś telefon „z drugiej ręki” -dowiedz się jak sprawdzić, czy telefon jest kradziony). Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Będziemy również obejmować, jak przyciąć zdjęcie i używać przycisku zwiększania głośności jako migawki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Podczas robienia zdjęć staraj się uzyskać ładną kompozycję i zawsze pamiętaj o prawidłowym oświetleniu.

Robienie zdjęć aparatem telefonu to podstępna propozycja. Jeśli nie ma zbyt wiele światła, możesz skończyć z nieostrymi zdjęciami. Najlepszym podejściem jest fotografowanie akcji, gdy jest dużo światła. Jeśli jednak próbujesz uchwycić szczytową akcję za pomocą jednego zdjęcia, musisz przytrzymać spust migawki. Ale uważaj, aby nie naciskać spustu migawki zbyt długo!

Przed rozpoczęciem robienia zdjęć telefonem, dowiedz się, jak działa twój aparat. Niektóre telefony mają tryb auto, który automatycznie eksponuje światło i ustawia ostrość. Inne oferują ustawienia ręczne. Poznanie tych ustawień może poprawić jakość Twoich zdjęć. Używanie linii siatki to świetny sposób na poprawienie zdjęć ze smartfona. W ten sposób możesz zapobiec nierównoważności swoich zdjęć. Jeśli używasz ręcznego aparatu w telefonie, zawsze pamiętaj, że będziesz ograniczony przez zoom aparatu i możesz chcieć zacząć od nowa, jeśli nie wiesz, co robisz.

Oprócz zasad tercji, istnieje kilka innych rzeczy do rozważenia podczas robienia zdjęć telefonem. Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest badanie i testowanie różnych soczewek dodatkowych pod kątem jakości i ceny. Upewnij się, aby przeczytać o cechach każdego typu przed zakupem jednego. Następnie spróbuj użyć ich w różnych sytuacjach. W ten sposób, będziesz w stanie określić, który z nich działa najlepiej dla Ciebie.

Inna ważna wskazówka jest, aby pamiętać o tym, jak mocno nacisnąć ekran. Nie „dziobać” na ekranie, ponieważ skończysz z rozmytym zdjęciem. Zamiast tego, użyj aplikacji aparatu w telefonie i eksperymentuj z jego opcjami, aż znajdziesz ustawienie, które kochasz. To nie zajmie dużo praktyki, aby poprawić umiejętności aparatu telefonu, ale zapewni, że zawsze dostaniesz ładny strzał.

Inna technika poprawy zdjęć z telefonu komórkowego to użycie narzędzia siatki. Możesz włączyć tę funkcję w ustawieniach aparatu lub aplikacji Zdjęcia. Korzystanie z narzędzia siatki jest przydatne do robienia zdjęć malutkich obiektów. Aby użyć narzędzia siatki, wykadruj obiekt i dotknij ekranu, aby ustawić ostrość. Następnie dostosuj ekspozycję i zrób zdjęcie. Czasami może być konieczne zrobienie kilku zdjęć, zanim będziesz zadowolony z końcowego produktu.

Inna wskazówka, która pomoże Ci zrobić lepsze zdjęcia za pomocą telefonu komórkowego, to rozważenie swojego sprzętu. Zwykle aparat w telefonie jest kontrolowany przez ekran dotykowy, ale niektóre smartfony mają podwójne obiektywy. Oznacza to, że aparat ma obiektyw szerokokątny i teleobiektyw lub normalny obiektyw. Korzystanie z funkcji zoomu jest absolutną stratą czasu, ponieważ obniża jakość obrazu. Nie zapominaj też o dostosowaniu czasu otwarcia migawki, aby to zrekompensować.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *