Jak zrobić nawadnianie kroplowe

Istnieje wiele sposobów wykorzystania nawadniania kroplowego. Istnieją kroplowniki regulowane, normalizowane i kompensowane. Kroplomierz jest oddzielnym urządzeniem, które pasuje do węża i podaje wodę bezpośrednio do systemu korzeniowego roślin. Ta metoda jest idealna dla roślin, które potrzebują stałej wilgoci, jak drzewa i kwiaty. W zależności od konstrukcji, kroplomierz może podlewać jeden, dwa lub cztery rzędy. W wielu przypadkach nawadnianie kropelkowe nie wymaga dodatkowego sprzętu.

Warto podzielić roślinność według bliskości i częstotliwości. Na przykład ogród warzywny wymaga codziennego podlewania, natomiast sad może wymagać cotygodniowego nawadniania. Dla każdego zaworu można umieścić około 1 000 stóp kwadratowych roślinności. W systemach kroplowych złączki zaciskowe łączy się z rurkami za pomocą ruchu wahadłowego lub popychającego. Po zainstalowaniu systemu nawadniania kroplowego można dostosować natężenie przepływu do poszczególnych roślin, zmieniając rurki i emitery.

Istnieje wiele sposobów na zorganizowanie nawadniania kroplowego, a nowicjusze mogą składać części przy minimalnym nadzorze. Można stworzyć wcześniej zaplanowany schemat i według niego obliczyć każdą część. W ten sposób można później naprawić popełnione błędy. Można nawet wyciąć kolejną gałąź w celu dodatkowego zaopatrzenia w wodę. Możesz również nałożyć na siebie schemat nawadniania ogrodu za pomocą żurawia. Ta metoda to świetny sposób na podlewanie ogrodu. Ta metoda jest również economical.

Pierwszy, trzeba dostawę polipipe. Polipipe przychodzi w długościach 500 stóp. Po zakupie rurki do nawadniania kroplowego, połącz każdy jej koniec z łącznikiem startowym. Użyj 1/4-calowej rurki, aby podłączyć emiter kroplowy do końca rury. Po zakończeniu możesz dodać czapkę do rury. Następnie należy umieścić emitery kropelkowe w pobliżu każdej rośliny. Pozostałą rurkę można wykorzystać do innych celów.

Na koniec można zakupić wąż. Niektóre emitery mają światło od trzech do ośmiu milimetrów. Emiter punktowy uwalnia jeden galon wody w ciągu godziny. Możesz wybrać rozmiar emitera w zależności od rodzaju sterownika nawadniania, który używasz i wymagań wodnych roślin. Na przykład emitery punktowe uwalniają jeden galon wody na godzinę, natomiast bardziej skomplikowane systemy uwalniają dwa galony na godzinę. Wybierając emitery, pamiętaj, aby sprawdzić zalecany przepływ dla rodzaju gleby i potrzeb wodnych.

Czy chcesz podlewać rząd krzewów lub rząd roślin, nawadnianie kroplowe jest fantastycznym sposobem na podlewanie roślin. System działa najlepiej z dużymi roślinami, ponieważ można go łatwo owinąć wokół nich. W przypadku mniejszych roślin można użyć węża lub wstążki z otworem. Dla większych obszarów, można użyć indywidualnych dropperów dla każdej rośliny lub użyć tego samego systemu nawadniania kroplowego dla większych roślin.

Gdy już zdecydowałeś, jaki rodzaj wody chcesz zapewnić swoim roślinom, możesz teraz rozpocząć projektowanie rzeczywistego systemu nawadniania kroplowego. Istnieje wiele sposobów na dostosowanie systemu nawadniania do potrzeb roślin i pory dnia, w której chcesz, aby działał. Należy tylko pamiętać o dokładnych pomiarach, aby uniknąć nadmiernego podlewania. W zależności od rodzaju gleby, być może będziesz musiał zgadywać, w jakich godzinach najlepiej ustawić timer.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *