Jak zrobić grządkę do ogrodu warzywnego

Istnieje wiele różnych rodzajów grządek ogrodniczych. Możesz użyć jednego dużego podniesionego łóżka dla różnych warzyw lub zrobić kilka mniejszych łóżek z różnymi rodzajami roślin. Pierwszym krokiem jest wybór miejsca na ogród. Jeśli to możliwe, wybierz miejsce, które dostaje najwięcej światła słonecznego. Wczesne poranne słońce jest najlepsze dla Twoich roślin. Możesz eksperymentować z różnymi odmianami warzyw i wypróbować nowe rodzaje. Przed sadzeniem, należy skonsultować się z wykresem regionu uprawy dla najlepszych warzyw do uprawy w twoim obszarze.

Jeśli planujesz uprawę warzyw, powinieneś wybrać lokalizację, w której jest dużo wody. Wybierz miejsce ze źródłem wody, takie jak beczka deszczowa lub wąż ogrodowy hookup. Zdrowa gleba będzie bogata w materię organiczną i wilgotna. Ciepła temperatura jest również krytyczna. Należy użyć mieszanki materii organicznej, kompostu i mchu torfowego do gleby. Ta mieszanka gleby zapewni największy sukces w ogrodzie warzywnym.

Po przygotowaniu gleby, nadszedł czas, aby zasadzić warzywa. Zacznij najpierw od tych łatwych. Łatwe uprawy, takie jak sałata, pomidory i marchewki są świetne dla początkujących. Po przygotowaniu gleby należy dodać kompost lub nawozy naturalne. Możesz również sprawdzić kwasowość gleby, kupując specjalnie przygotowaną ziemię na swoją działkę. Sadząc nasiona, pamiętaj, aby zaplanować najlepszy sezon dla poszczególnych warzyw. Jeśli planujesz uprawę wyższych roślin, posadź je na północnym skraju swojej działki, aby nie zacieniać tych krótszych.

Nawożenie gleby. Ogród warzywny wymaga regularnego karmienia i podlewania. Trzycalowa warstwa ściółki zniechęci chwasty i utrzyma wilgotność gleby. Poprawi również wygląd Twojego ogrodu warzywnego. Będzie to miła niespodzianka, jeśli twoje warzywa zaczną kiełkować w sezonie letnim. Będziesz miał zderzak plonów warzyw, gdy zaczniesz nawozić. Następnie, utrzymuj swój ogród rosnący!

Testowanie gleby jest konieczne, aby zapewnić, że gleba w ogrodzie jest bogata w składniki odżywcze i wolna od pestycydów. Tester gleby jest niedrogi i łatwy w użyciu i może sprawdzić poziom pH gleby. Większość gleb ogrodowych wymaga dodania poprawek przed sadzeniem. Dodanie materii organicznej do gleby poprawia napowietrzenie, drenaż, strukturę i infiltrację wody. Poprawki do gleby zwiększają wydajność roślin i strukturę gleby.

Ogrody warzywne wymagają dużo wody. Aby zapewnić, że masz wystarczająco dużo wody dla swoich warzyw do wzrostu, witryna działka w pobliżu źródła wody. Siewki i sadzonki wymagają częstego podlewania, więc upewnij się, że podlewasz je często. Częste podlewanie sprzyja silnym korzeniom, które będą miały dostęp do składników odżywczych z gleby. System nawadniania kropelkowego może zminimalizować straty wody. Timer może być również dołączony do systemu nawadniania.

Choć uprawa rzędowa jest najbardziej efektywnym sposobem uprawy warzyw, nie jest to najlepsza opcja dla ogrodów przydomowych. Mniejszy obszar ogrodu wymaga mniej rzędów, więc można uprawiać więcej w łóżku. Ponadto, rzędy mogą być nieco bardziej czasochłonne, co oznacza, że będziesz miał więcej miejsca na warzywa. Można to zrobić, rozstawiając rośliny w odległości 18 cali od siebie. Powinieneś również zostawić miejsce na ścieżki dla pieszych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *