Jak zrobić stojący kotlet

Stojący kotlet jest ćwiczeniem aktywującym rdzeń, wykonywanym z rękami powyżej bioder i ramion. Ruch siekania pracuje nad mięśniami skośnymi brzucha i podkreśla stronę, która jest ciągnięta do Ciebie. Podczas wykonywania kotleta, Twój wzrok powinien podążać za ruchem bioder. Jeśli nigdy nie wykonywałaś tego ćwiczenia, powinnaś zacząć od obserwacji prawidłowej formy postawy. Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, powinieneś mieć płaską, silną atletyczną podstawę i utrzymywać kolana lekko ugięte. Używając drugiej ręki, aby przytrzymać się przeciwnego biodra, wykonaj ruch siekania, utrzymując plecy neutralne. Po więcej ćwiczeń zapraszamy na serwis Tatra Sport!

Kabelowy kotlet to inny rodzaj ćwiczeń stojących, które celują w kompleks brzucha. Te ćwiczenia celują w mięśnie skośne i pracują obliques. Aby wykonać chop kabla, musisz przyjąć atletyczną pozycję. Rozpocznij z nogą wewnętrzną zgiętą w biodrze i rękami rozstawionymi na szerokość ramion. Obróć linę w poprzek ciała i chomp, aż dotrzesz do kolana. Możesz również użyć liny obciążonej.

To ćwiczenie można wykonać z pozycji lonży lub pełnego klęku. Aby wykonać pełny klęcząc chop, musisz utrzymać równoległe kolana i zamknąć stopy. Ta pozycja pomaga zwiększyć niestabilność boczną, co pozwala twoim mięśniom pracować bardziej efektywnie. Zwiększaj ciężary powoli, ponieważ zwiększanie oporu może pogorszyć twoją formę i ewentualnie spowodować kontuzję. Zawsze pamiętaj, aby wykonywać powtórzenia powoli i utrzymywać prawidłową formę, aby uniknąć obrażeń.

Wykonywanie rąbka drewna rozwinie twoje mięśnie skośne, mięśnie ramion i kończyny dolne. Co więcej, to ćwiczenie jest świetnym ćwiczeniem stabilizującym rdzeń, ponieważ pomaga wzmocnić mięśnie, które kontrolują ruchy obrotowe. Niektóre badania sugerują nawet, że może ono zmniejszyć ból dolnej części pleców. Jeśli jesteś nowy w wykonywaniu wood chop, zacznij od lżejszych ciężarów i niższego oporu i buduj stamtąd. Ale zanim to zrobisz, powinieneś sprawdzić bezpieczeństwo swoich pleców i skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia.

Wykonywanie stojącego wood chop wymaga stabilnej podłogi. Rąbek drewna obejmuje użycie hantli lub kettlebell. Aby poprawić swoją równowagę i postawę, możesz spróbować użyć maszyny kablowej lub taśmy oporowej. Ten trening jest również świetny dla kobiet w ciąży i pracuje mięśnie stabilizujące w kończynach dolnych. Kiedy już opanujesz to ćwiczenie, będziesz zaskoczony tym, jak wiele możesz osiągnąć w krótkim czasie.

Postawa na jednej nodze to najniższa Podstawa Wsparcia. W porównaniu do dwóch pozostałych, oferuje największą niestabilność. Jeśli wykonujesz to ćwiczenie na jednej nodze, może ono nie dać pożądanych rezultatów. W kotlecie stojącym wymaga aktywacji bioder i kostek. Postawa na jednej nodze wprowadza również większy stopień niestabilności do twoich Chopów i Liftów. Ale główne różnice między nimi opierają się na tym, jak wykonujesz ćwiczenie.

Podstawowa struktura Standing Chop jest taka sama jak ta używana do Dumbbell Woodchop. Jednak hantla woodchop eliminuje potrzebę kosztownych kabli. Ponadto, woodchop z hantlami ma tę zaletę, że kontroluje napięcie w całym zakresie ruchu, minimalizując bezpośrednie obciążenie rdzenia i skośnych. Oprócz wersji hantlowej, istnieje wariacja Pallof press chopu kablowego. Ta wariacja służy do wzmocnienia kręgosłupa i treningu skośnych mięśni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *