Jak zrobić zeza – proste ćwiczenie, które możesz wykonać w domu

Jeśli masz skrzyżowane oczy, ważne jest, aby wiedzieć Jak zrobić zeza. Mięśnie w oczach są odpowiedzialne za ruchy gałek ocznych, a wszystkie sześć z nich współpracuje, aby twoje oczy były skupione na tym samym obiekcie. Na szczęście, zez jest uleczalny i może być zarządzany za pomocą terapii widzenia. Możesz to zrobić w domu, bez żadnego specjalnego sprzętu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak. Oto proste ćwiczenie, które możesz wypróbować od razu.

Używając małego światła, możesz zdiagnozować stan. Jeśli mięśnie oka są ustawione prawidłowo, odbicie będzie padać na źrenicę oka z dolegliwością. W przeciwnym razie, odbicie spadnie z dala od centrum źrenicy. Można to zrobić zakrywając jedno oko i jednocześnie świecąc przez nie małym światłem. Korzystając z tej metody, można określić, czy oko ma zeza, jeśli odbicie nie spada po tej samej stronie co drugie oko.

Gdy tak się dzieje, oko, które jest prostsze, okazuje się być dominujące. To oko zachowuje swoją normalną siłę widzenia i połączenie z mózgiem, podczas gdy drugie oko nie skupia się tak dobrze lub nie nawiązuje właściwego połączenia z mózgiem. Efektem tego problemu jest to, że oko dziecka nie będzie w stanie skupić się na przedmiotach, a oczy nie będą tworzyły ostrego połączenia ze sobą. Problem nie jest zazwyczaj poważny, ale będzie zauważalny, gdy dziecko jest zmęczone lub skupia się na czymś blisko.

Możesz uzyskać naprawę oczu, jeśli cierpisz na zeza. W większości przypadków, zez może być skorygowany w tak mało jak kilka miesięcy. W cięższych przypadkach może być wymagana procedura chirurgiczna. Jeśli Twoja wizja jest nadal nienaruszona, być może będziesz musiał kontynuować noszenie okularów i soczewek kontaktowych. Podczas gdy operacja jest opcją, musisz mieć pewność, że najpierw odbędziesz wizytę u lekarza. Zabieg ten jest często kosztowny i wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Zabiegi chirurgiczne mogą skorygować zeza u dorosłych. Procedura ta obejmuje realignment oczu i przywrócenie widzenia obuocznego. W zależności od ciężkości nieprawidłowego ustawienia, Twoje dziecko może potrzebować operacji. W niektórych przypadkach, dziecko może nawet poddać się terapii widzenia, jeśli nie jest w stanie samodzielnie skorygować swojego zeza. W każdym przypadku ważne jest, aby szukać leczenia od razu, jeśli jesteś zaniepokojony warunkiem.

Niektóre niemowlęta mają skrzyżowane oczy, ale w rzeczywistości celują w tym samym kierunku. Nazywa się to pseudostrabismus i jest spowodowane przez szeroki mostek nosa i dodatkową skórę pokrywającą wewnętrzny kącik oka. Wygląd ten zniknie, gdy dziecko dorośnie, a mięśnie wokół oczu staną się silniejsze. Należy pamiętać, że stan ten może rozwinąć się w bardziej poważne schorzenie neurologiczne, jeśli pozostanie nieleczony. Jeśli masz skrzyżowane oczy, powinieneś zobaczyć pediatrę od razu.

Jeśli pozostawione bez leczenia, zez może się pogorszyć, jeśli nie jest leczony. Pozostawiony bez leczenia, zez może spowodować leniwe oko lub trwałe problemy z widzeniem w odwróconym oku. Mózg otrzymuje dwa obrazy, gdy oczy patrzą na różne obiekty. Kiedy obracasz oko, mózg ignoruje obraz z obróconego oka. Nieleczony zez może nawet doprowadzić do powstania guza mózgu!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *