Kremy z filtrem – podstawowe informacje

Kremy z filtrem

Kremy z filtrem to produkty, które zdecydowanie warto mieć pod ręką w okresie letnim. Chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także ją nawilżają i odżywiają. Poniżej wyjaśniamy, jak działają takie kremy! 

Dlaczego warto używać kremów z filtrem?

Kremy z filtrem są ważnym elementem codziennego rytuału pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Pomagają chronić skórę przed promieniami UV i szkodliwym działaniem środowiska. Promienie słoneczne mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry, a także powodować uczulenia i podrażnienia. 

Warto też pamiętać, że prewencyjne stosowanie takich kremów przez cały rok pomoże uniknąć przedwczesnych zmarszczek i nieestetycznych przebarwień. Krem z filtrem hamuje proces uszkadzania włókien kolagenowych.

Jak działają kremy z filtrem?

Kremy z filtrem wyposażone są w fizyczne lub chemiczne składniki, które mają za zadanie odbijać lub absorbować promienie słoneczne. Fizyczne filtry słoneczne takie jak tlenek cynku i tlenek tytanu, tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną, która odbija promieniowanie UV. Natomiast chemiczne filtry słoneczne absorbują promieniowanie UV i zamieniają je w ciepło.

Jaka jest różnica między kremami z filtrem fizycznym i chemicznym?

Kremy z filtrem fizycznym i chemicznym mają podobne funkcje, ale różnią się między sobą sposobem działania. Fizyczny filtr słoneczny tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, która odbija promieniowanie UV. Natomiast filtr chemiczny absorbuje promieniowanie UV i zamienia je w ciepło. Filtry fizyczne są bardziej odporne na wodę i pot, dlatego są często wybierane przez osoby aktywnie uprawiające sport, a także osoby z wrażliwą skórą.

Jak wybrać odpowiedni krem z filtrem?

Wybierając odpowiedni krem z filtrem, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym rodzaj skóry, poziom wrażliwości na słońce i rodzaj aktywności, którą planujesz wykonywać. Lepiej jest wybrać krem z wyższym wskaźnikiem SPF na dłuższe wyjścia lub wyjazdy wycieczkowe, a także dla osób o bardzo jasnej i wrażliwej skórze. SPF to czynnik ochrony przed powstaniem trwałej pigmentacji, która jest wywołana przez promieniowanie UVA.

Krem z wyższym SPF zapewni trwalszą ochronę przed słońcem. Jeśli chodzi o składniki, lepiej wybrać produkt z naturalnymi składnikami takimi jak wyciągi z ziół, oleje i ekstrakty roślinne, które będą chronić skórę i ją odżywiać.

Jak stosować krem z filtrem?

Aby uzyskać optymalne rezultaty, krem z filtrem należy stosować codziennie rano, nawet jeśli nie planujesz wyjść na słońce. Należy go nakładać na skórę 15–30 minut przed wyjściem na zewnątrz, a następnie ponownie po przyjściu do domu, pływaniu lub wykonywaniu wyczerpujących ćwiczeń. Kremy z filtrem należy także stosować podczas ekspozycji na sztuczne źródła światła takie jak świetlówki lub lampy solaryjne.

Czy kremy z filtrem są bezpieczne?

Tak, kremy z filtrem są całkowicie bezpieczne i można je stosować codziennie. Pamiętaj jednak, że istnieje ryzyko uczulenia na składniki, które zawiera krem. Dlatego ważne jest, aby wybrać produkt z naturalnymi składnikami i najwyższym wskaźnikiem SPF. 

W razie wystąpienia problemów skórnych koniecznie skonsultuj się z dermatologiem. Jeśli masz np. uczulenie na słońce, specjalista podpowie, jakie będzie dla ciebie najlepsze rozwiązanie!

Kremy z filtrem są bardzo ważnymi kosmetykami, których warto używać. Chronią skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i działaniem środowiska, a także ją nawilżają i odżywiają. Są to produkty, które warto stosować szczególnie latem!Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *