Kupno mieszkania za gotówkę krok po kroku

Kupno mieszkania za gotówkę krok po kroku

Choć wielu osobom wydaje się, że wszystkie mieszkania z rynku pierwotnego kupowane są na kredyt, to jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Jak się bowiem okazuje, w przeważającej większości mieszkania te nabywane są za gotówkę. Z tego też powodu warto dowiedzieć się, jak konkretnie przebiega taki zakup. Jak więc wygląda kupowanie mieszkania za gotówkę krok po kroku?

Znalezienie mieszkania

Początek kupowania mieszkania za gotówkę niczym nie różni się od zakupu na kredyt. W obu przypadkach konieczne jest najpierw poświęcenie ogromu czasu na to, aby znaleźć odpowiednią nieruchomość. Wymagane więc będzie nie tylko analizowanie poszczególnych ofert sprzedaży, lecz przede wszystkim osobiste sprawdzenie danego miejsca, jego okolicy, a także układu mieszkania. Dopiero gdy trafi się na takie, które faktycznie będzie się chciało nabyć, można przejść do dalszych formalności.

Mieszkanie za gotówkę

W ogromnej większości mieszkania kupowane z rynku pierwotnego są jeszcze w trakcie budowy. Oznacza to, że na samym początku należy podpisać stosowną umowę deweloperką, która opiewać będzie na pewną część kwoty zakupu i stanowić będzie zaliczkę zabezpieczającą obie strony transakcji.

Dopiero w chwili, gdy mieszkanie i cały budynek zostanie ukończone, należy udać się do notariusza, aby podpisać akt notarialny oraz oczywiście wnieść wszystkie wymagane opłaty. Co bardzo ważne, liczyć się trzeba nie tylko z koniecznością przelania deweloperowi pozostałej ceny zakupy mieszkania, lecz także z opłaceniem notariusza.

Odbiór techniczny mieszkania

Odbiory mieszkań Kraków Pewny Lokal

Ostatnim etapem kupowania mieszkania jest odbiór mieszkania od dewelopera. Jak wykonać odbiory mieszkań Kraków, Wrocław lub Warszawa? Jak się okazuje, nie jest to specjalnie trudne. Zanim jednak przejdzie się do szczegółów, warto się zastanowić nad tym, z jakiego powodu takie odbiory są tak ważne.

Odbiór mieszkań w Krakowie lub w innym mieście pozwala jeszcze przed zdaniem kluczy sprawdzić i odpowiednio ocenić to, jak dana nieruchomość została wykonana. To właśnie w tej chwili można zgłosić wszelkie wątpliwości co do wykonania np. ścian., podłóg czy też działania wentylacji. Zgodnie z obowiązującym prawem deweloper jest zobowiązany do usunięcia wszelkich niedoróbek, które zostaną wpisane w protokole odbioru.

Jak więc widać, poprawnie przeprowadzony odbiór techniczny mieszkania ma kolosalne znaczenie dla tego, jak później będzie się w nim żyło i mieszkało. Jeśli ktoś obawia się, że nie posiada odpowiedniej wiedzy, aby przeprowadzić taki odbiór, zawsze istnieje możliwość zatrudnienia do odbiorów mieszkań w Krakowie lub innym mieście fachowca specjalizującego się w takich zadaniach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *