Na czym polega oferta pożyczek pozabankowych?

Polskie banknoty na komputerze pożyczka

Pożyczki pozabankowe, udzielane przez różnorodne firmy i instytucje finansowe działające poza sektorem bankowym, cieszą się coraz większą popularnością. Ich główną zaletą jest znacznie ograniczenie formalności oraz szybkość, z jaką zostają przyznane. Jeśli chcesz rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące pożyczek pozabankowych, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Pożyczka pozabankowa – co to jest?

Pożyczka pozabankowa jest udzielana przez instytucję lub firmę, która nie jest bankiem, ale może prowadzić działalność pożyczkową. W przeciwieństwie do banków, które swoją działalność opierają na prawie bankowym, parabanki obowiązuje Kodeks cywilny oraz Ustawa o kredycie konsumenckim. Banki i inne instytucje finansowe podlegają jednak tym samym ograniczeniom, jeśli chodzi o reklamy kredytów oraz opłaty i wysokość naliczanych odsetek.

Parabanki oferują wiele różnorodnych ofert, skierowanych do klientów o odmiennych potrzebach. Do najpopularniejszych rozwiązań należą chwilówki, przyznawane na co najmniej 61 dni oraz pożyczki ratalne na wyższe kwoty, które spłacamy w comiesięcznych ratach. Ciekawym rozwiązaniem są także pożyczki online, w przypadku których wszystkie formalności dopełnimy bez wychodzenia z domu. Bogata oferta zaufanych pożyczek chwilówek pozabankowych znajduje się  na stronie: https://netcredit.pl/chwilowki/

polska gotówka na klawiaturze komputera

Pożyczka pozabankowa – kto może skorzystać z oferty instytucji pozabankowych?

Pozabankowe instytucje finansowe na ogół posiadają mniej wygórowane oczekiwania względem kredytobiorcy niż banki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż obecnie nie ma możliwości wzięcia pożyczki bez bik – każdy klient jest weryfikowany pod względem posiadanych zadłużeń. Aby postarać się o pożyczkę w parabanku, wystarczy posiadać ważny dowód osobisty oraz mieć ukończone 18 lat. Należy także mieszkać w Polsce i mieć konto w banku oraz dochód, który umożliwi spłatę zobowiązania.

Parabanki jednak znacznie rzadziej wymagają przedstawienia dodatkowego zaświadczenia od pracodawcy. Jeżeli konieczne jest udokumentowanie naszych dochodów, najczęściej wystarcz przedstawić wyciąg z konta. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pożyczkę mogą dostać także osoby na rencie, emeryturze lub pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie.

Jak uzyskać pożyczkę pozabankową?

Jedną z głównych zalet pożyczek udzielanych przez instytucje pozabankowe jest maksymalne ograniczenie formalności. Instytucje finansowe nie podlegają przepisom prawa bankowego, dzięki czemu posiadają mniej restrykcji. W praktyce oznacza to, że bardzo często wystarczy wypełnić formularz w wersji online oraz potwierdzić swoją tożsamość. Najczęściej pożyczki udzielane są na podstawie oświadczenia o zarobkach lub na podstawie wyciągu z konta bankowego.

Wielkim ułatwieniem dla każdego, komu zależy na szybko przeprowadzonej operacji, jest możliwość dopełnienia wszystkich formalności przez Internet. W ten sposób oszczędzamy czas potrzebny na wizytę w siedzibie oraz niemal natychmiast dostajemy pieniądze na nasze konto.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *