Jak zrobić filtr do szamba

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić filtr do szamba, nie jesteś sam. Ponad milion Amerykanów ma w swoich domach szamba. W tym artykule wyjaśnimy, jak samodzielnie zbudować filtr do szamba. Następnie omówimy, jak zainstalować filtr. Będziesz potrzebował filtra do szamba, aby zapobiec przedostawaniu się nieoczyszczonych ścieków do twojego pola odpływowego.

Po pierwsze, określ kiedy twoje szambo wymaga pompowania. Zazwyczaj szambo powinno być pompowane co dwa lub trzy lata. Interwał pompowania będzie zależał od wielkości rodziny, liczby łazienek i zwyczajów kulinarnych. Kolejną wskazówką jest zwracanie uwagi na to, co spłukujesz w toalecie. Nigdy nie spłukuj w toalecie przedmiotów nie ulegających biodegradacji, takich jak niedopałki papierosów czy chusteczki dla dzieci. Również nigdy nie spłukuj żadnych chemicznych lub toksycznych materiałów do swojego zbiornika septycznego.

Warstwa szumowin na ścianie w pobliżu rury wyjściowej jest przykładem tego, co dzieje się wewnątrz zbiornika. Warstwa szumowin jest bardzo cienka i może wypłynąć z rury do twojego pola odpływowego. Jeśli tam pozostanie, warstwa szumowin zatka Twoje pole odpływowe i spowoduje przedwczesną awarię systemu. Jeśli chcesz zrobić własny filtr do szamba, rozważ ten przewodnik.

Gdy już ustaliłeś znaczenie filtrowania szamba, możesz przejść do następnego kroku. Dodaj kilka biologicznych dodatków do swojego systemu. Te dodatki wprowadzają miliardy bakterii do systemu, aby strawić odpady organiczne w zbiorniku. Przeciętny dom używa substancji, które zabijają bakterie i szambo, więc dodatki biologiczne pomogą utrzymać je w zdrowiu. Pomogą one również Twojemu zbiornikowi pozostać bardziej sanitarnym.

Możesz również znaleźć pokrywy szamba online. Możesz również sprawdzić Asbuilt szamba za pomocą strony internetowej departamentu zdrowia. Poniższe linki poprowadzą Cię do informacji, które musisz znać na temat swojego szamba. Nie ma powodu, aby nie sprawdzić w lokalnym wydziale zdrowia, jeśli nie jesteś pewien stanu pokryw swojego zbiornika.

Filtr ścieków to cylindryczne urządzenie, które znajduje się na przegrodzie wylotowej szamba. Usuwa on cząstki stałe ze ścieków, zanim trafią one do pola odpływowego. Chroni on również pole odpływowe. Jest to świetny projekt DIY dla szamba. Wykonaj go już dziś! Później sobie podziękujesz. I nie zapomnij, aby utrzymać stałe i mikro-stałe z pola odcieku!

Jeśli martwisz się o tagu ceny, mieszkaniowe filtry ścieków może wahać się od 100 do 300 dolarów. Koszt instalacji będzie zależał od wybranej jednostki. Ale alternatywą jest czekać na instalację pola odpływowego. Jeśli to się nie uda, to może kosztować tysiące dolarów, i może mieć katastrofalne skutki dla środowiska i zdrowia publicznego. Więc dlaczego nie zaoszczędzić pieniądze i zrobić własne?

Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest zainstalowanie filtra graywater na wylocie szamba. Ten filtr pomoże zmniejszyć ładunek kłaczków i włókien, które mogą zatkać twoje szambo. Jeśli nie możesz używać pralki, zainstaluj filtr wody szarej na linii odpływowej wody szarej w swoim domu. Zapobiegnie on zapychaniu się szamba i przedłuży żywotność pola odpływowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *