Jak zrobić system centralnego ogrzewania dla swojego domu

Jeśli szukasz informacji o tym, jak zrobić system centralnego ogrzewania dla swojego domu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Zebraliśmy kilka prostych, ale skutecznych wskazówek, abyś mógł rozpocząć swoją podróż. Zanim jednak zaczniesz, ważne jest, aby zrozumieć, czym dokładnie jest centralne ogrzewanie i co robią różne jego rodzaje. Poniżej wyjaśniamy, jak działają te systemy i pomożemy Ci zdecydować, który z nich jest odpowiedni dla Twojego domu.

Podstawowe elementy systemu centralnego ogrzewania to kocioł, rury i grzejniki. Rozprowadzają one ciepło po całym domu wykorzystując siłę grawitacji i konwekcji. Ponieważ gorąca woda jest lżejsza od zimnej, ma tendencję do podnoszenia się w rurach. Kocioł jest następnie włączany przez osobę, która chce ogrzać swój dom. Gdy gaz wchodzi do kotła, zapala się poprzez elektryczny układ zapłonowy. Strumienie następnie strzelają w górę do wymiennika ciepła, który następnie ogrzewa wodę w systemie do 60 stopni Celsjusza.

Aby zrobić system centralnego ogrzewania, będziesz potrzebował trochę miedzianej rury i trochę gorącej wody. Prosty system centralnego ogrzewania zawiera zawór śrubowy na dole. Kiedy śruba jest obrócona w dół, grzejnik jest wyłączony i gorąca woda przepływa przez dolną rurę. Gdy system jest włączony, automatycznie monitoruje swoje działanie. Alternatywnie można zastosować system centralnego ogrzewania w dzielnicy. Systemy ogrzewania w dzielnicy dostają swoją parę z centralnych kotłowni.

Zanim zaczniesz naprawiać swój system centralnego ogrzewania, będziesz musiał dowiedzieć się o różnych jego częściach. Kanały zazwyczaj rezydują na poddaszu, w piwnicy lub w przestrzeni pełzającej. Zidentyfikuj składnik swojego systemu i upewnij się, że jest on uszczelniony. Ponadto, jeśli piec znajduje się w piwnicy, upewnij się, że obszar wokół niego jest wolny od wszelkich zanieczyszczeń. To pomaga piecowi wciągnąć powietrze do pomieszczenia i wyczerpać je.

Większość systemów grzewczych jest kontrolowana ręcznie, chociaż większość ludzi ma elektroniczne programatory, które automatycznie włączają i wyłączają kocioł w określonych godzinach. Termostaty są montowane na ścianie salonu i działają jak termometry skrzyżowane z elektrycznymi przełącznikami. Gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie, termostat włączy obwód elektryczny i odwrotnie. Dzięki temu nie musisz się martwić, że zostawisz swój dom nieogrzany.

Po zainstalowaniu systemu sterowania, musisz zainstalować grzejniki. Pamiętaj, że grzejniki powinny mieć odpowiednią moc grzewczą, a te najbardziej wydajne wykorzystują lamelki do rozpraszania ciepła w powietrzu. W sklepach można znaleźć również systemy sterowania z przejrzystą instrukcją montażu. Aby zainstalować system centralnego ogrzewania, ważne jest, aby zrobić mapę pomieszczeń, w których planujesz umieścić poszczególne elementy. Umieść kocioł w pobliżu rury wodnej, magistrali gazowej i szybu wentylacyjnego.

Termostaty są zwykle białe i mają numery wokół siebie. Większość ludzi ustawia termostat na środkowe ustawienie (3), które odpowiada 20oC. Kiedy termostat jest włączony w pełni, zmarnujesz dużo paliwa. Aby uczynić system centralnego ogrzewania bardziej wydajnym, rozważ wymianę całego kotła i zasobnika wody. Koszt jest minimalny w porównaniu do korzyści. Tak więc, weź to wszystko pod uwagę, decydując się na wykonanie systemu centralnego ogrzewania dla swojego domu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *